Susisiekite su mumis:

Mitai sklandantys fitneso salėse

2017-03-28, 08:47 Autorius: Arvydas Mišeikis

Fitneso salės treneriui sportuojantieji dažnai užduoda klausimus: “ Sako kad....”, arba “ Aš kažkur skaičiau....”. Žmonės prisiskaito tokios informacijos, kad net aprašyti sudėtinga. Man kelia nuostabą iš kur žmonės randa tokią informaciją. Dažniausiai į klausimą atsakau klausimu: „ Kas tau taip sakė?, „ Ar žmogus teikiantis tokią informaciją turi bent menkiausią supratimą apie fiziologiją ir biomechaniką?“.  

Išgirdus posakį: „Aš kažkur skaičiau“, taip pat tenka paklausti kas autorius šio straipsnio. Daug bulvarinės spaudos leidinių spausdina informaciją nepagrįstą oficialiu mokslu ir klaidina skaitytojus. Dar blogiau, kai žurnalistai iškraipo informaciją suprasdami ir interpretuodami ją savaip. Keletą mitų panagrinėsime.

1 mitas: „ Jei norite padidinti raumeninę masę, reikia vartoti naujausius maisto papildus“

Žmonės tiki, kad yra „slapti, labiau efektyvūs“ maisto papildai. Maisto papildai tik padeda papildyti Jūsų mikro – makro elementų poreikį siekiant konkretaus tikslo. Per paskutinius 10 metų neatsirado nieko naujo papildų Pasaulyje, kas kardinaliai galėtu pakeisti seną taisyklę: „Nori padidinti raumenų masę, protingai subalansuok dienos maisto racioną: baltymus, angliavandenius, riebalus, vitaminus – mineralus, gerk pakankamai vandens“. Maisto papildai, tik papildo mitybos racioną ir jokiu būdu negali pakeisti maisto davinio. Žinoma, norint kuo greičiau atstatyti baltymų ir angliavandenių balansą po treniruotės,  puikiausiai tiks sena klasika: kokteilis ir aminorūgštys.  

2 mitas: „ Sportuosiu pagal profesionalių kulturistų programą, taip greičiau priaugsiu raumeninės masės“

Daugelis fitneso naujokų skaito Arnoldo Švarcnegerio, Maiko Mentzerio ar kitų profesionalių atletų straipsnius ir bando mėgdžioti jų treniruočių ir mitybos programas. Straipsniai: „ Kaip pasiekti Rony Koleman apimčių? Ir kodėl jis toks didelis?“. Atsakymas – paprastas: todėl, kad jis daro tik vieną raumenų grupę per treniruotę!”. Jaunuoliai perskaitę tokį straipsnį mėgdžioja profesionalų metodiką. Tačiau ar tai teisingai?”.

Ne, neteisingai! Kiek žmonių patikėjo elitinių kulturistų nuotraukomis, kurie reklamuoja kibirą „ Mega – Super – Duper - Mega-Mass“. Prasideda valgymas šaukštais  „Gainerių“, kurie prikimšti paprasto cukraus ir laktozės, nuo kurių sprogsta ne raumenys, o – žarnynas ir skrandis.

Jei profesionalas per parą suvartoja 3-4 g ir daugiau  baltymų kilogramui savo svorio, tai Jums suvartojus tokį kiekį, apsinuodijimas garantuotas. Atminkite, profesionalai – tai žmonės turintys unikalią fiziologiją ir genetiką.

Didžioji dauguma žmonių ir dešimtąja dalimi negali pasigirti tokia genetika. Norite treniruotis taisyklingai ir siekti rezultatų – suplanuokite treniruotes ir mitybą taip, kad neperkrautumėte savo adaptacines galimybes.

3 mitas: „ Egzistuoja pati geriausia treniruočių sistema, kurią čempionai slepia“

Prasideda kūryba paremta nuogirdomis ir mitais. „Pseudo profai“ interneto platybėse skleidžia tokias fantastines erezijas, kurios nesisapnavo nei vienai mokslinei įstaigai.

Gerbiamieji, nemėgdžiokite kitų žmonių patirties, ieškokite paslapties savyje, analizuokite savo patirtį, arba susiraskite trenerį su patirtimi, kuris patars Jums kaip taisyklingai ir greičiausiai pasiekti norimo rezultato.

Labai gaila tų, kurie sako: „ Jau metus laiko sportuoju pagal žinomo atleto programą, tačiau progreso nesimato“.  Paprastas klausimas: kam naudojai tiek laiko programą, kuri nedavė naudos?

4 mitas: „Kuo dažniau ir intensyviau sportuosiu, tuo bus geresnis rezultatas“

Kai man buvo 18 metų aš taip pat maniau, kad kuo dažniau ir sunkiau sportuosiu, mėgdžiodamas „profų“ programas, tuo greičiau pasieksiu norimą rezultatą. Patikėkite, nieko iš to neišėjo. Tai - mitas, neteisingai suprastas krūvio didinimo metodikos principas.

Naujokui tik pradėjusiam sportuoti, raumenys reaguoja net į patį kvailiausią krūvį. Per mėnesį + 10 kg svorio ant štangos spaudime gulint, reiškia, per metus galima tikėtis + 120 kg progreso! Vadinasi,  reikia didinti štangos svorį, priėjimų skaičių ir treniruočių dienų skaičių. Tai didžiulė klaida. Treniruotės didinimo metodika neturi būti traktuojama taip tiessmukiškai. Superkompensacija galima tik planuojant treniruočių cikliškumą ir sudarant visas galimybes raumenų atsistatymui.

Jei ignoruosite šiuos principus, persitreniravimas garantuotas. Norite to išvengti, treniruokitės pagal principą  „geriau mažiau, bet taisyklingiau“ . Naudokitės patikrintomis metodikomis ir adaptuokite jas pagal savo realias, o ne įsivaizduojamas galimybes.

Įvertinkite šį straipsnį
(0 balsai)

Komentarai